Mazury są częstym miejscem wybieranym zarówno przez Polskich, jak i zagranicznych turystów, którzy cenią sobie odpoczynek w klimacie licznych jezior i wodnych atrakcji. Również ci, którzy niekoniecznie preferują wakacje na północy naszego kraju, znajdą tam coś dla siebie. Jedną z miejscowości, która posiada liczne atrakcje turystyczne, jest Giżycko, które oferuje szereg licznych urozmaiceń podczas wypoczynku w tamtych regionach.

Uroki miasta

Giżycko już jako samo miasto jest niezwykle bogatym źródłem wakacjach doznań. Na jej terenie bowiem znajdują się liczne budowle oraz tereny zielone, na których każdy wypoczynek będzie niepowtarzalną przyjemnością. Jednym z takich atrakcji jest wieża Ciśnień, będąca nie tylko ciekawym obiektem do obejrzenia, ale także wieżą widowiskową. Dzięki temu możemy z niej podziwiać Giżycką przygodę z wysokości. Na terenie miasta znajduje się również piękne jezioro Popówka Mała.

Nie bez znaczenia jest fakt, że noclegi w Giżycku to nie tylko tanie pokoje, ale również wygodne apartamenty (duża swoboda i prywatność) oraz wakacyjne mieszkania, dzięki czemu na wakacjach możemy poczuć się jak u siebie.

Kolejnym obiektem obowiązkowym na przyrodniczym szlaku każdych wakacji jest Twierdza Boyen. Na jej terenie znajdują się liczne tereny zielone obdarzone niezwykłą historyczną przeszłością. Na jej terenie możemy znaleźć zabudowania, służące niegdyś do celów obronnych, jednak obecnie są jedynie źródłem wczasowych atrakcji.

Kontakt z przyrodą gwarantuje nam również Bosman, oferujący przepływy rejsowe po trzech jeziorach i trzech kanałach. Cały przejazd trwa godzinę i dostarczy nam ogrom niesamowitych widoków, podczas spokojnego morskiego rejsu. Oprócz tej atrakcji na terenie Giżycka działa jeszcze kilka firm oferujących podobne atrakcje podczas wczasów na Mazurach.

Aktywna strona miasta

Giżycko jest również idealnym miejscem dla każdego, kto podczas wypoczynku ceni sobie również, trochę aktywności i niezapomnianych doznań. Jednym z takich ośrodków jest Miejska Dżungla. Jest to miejsce, w którym zarówno młodsi, jak i starsi wciągną się w wir niekończących się zabaw i gier. Dla miłośników sportów ekstremalnych również coś się znajdzie. Na terenie Giżycka prężnie funkcjonuje szkoła Windsurfingu, która oferuje naukę tej dyscypliny sportowej od podstaw. Dla tych, którym sporty wodne nie są nowością, oferuje wypożyczenie sprzętu, niezbędnego do morskich przygód. Na terenie tego miasta znajduje się również Escape Room, będący nie lada zagadką dla większości z nas. Podczas wybrania się w to miejsce możemy odbyć niesamowitą przygodę w krainie niepewności nie niekończących się łamigłówek.

Zobacz również: domki nad morzem

Trochę relaksu

Również dla tych, co cenią sobie spokojny wypoczynek, również coś się znajdzie. W tym mieście funkcjonuje bowiem SPA, oferujące szereg zabiegów, które nie tylko znacznie poprawią kondycje naszego ciała, ale także przyniosą niepowtarzalny relaks i odpoczynek, którego często w obecnych zabieganych czasach nam brakuje. Podczas wakacji warto również zadbać o stronę naukową. Miejscem, które z pewnością zaspokoi naszą ciekawość podczas wczasów, jest muzeum Indian. Jest to wspaniałe miejsce, aby zaczerpnąć trochę wiedzy, o tej niezwykłej kulturze. Podczas pobytu w tym muzeum możemy znacznie poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kultury Indian, ich zwyczajów oraz historii.

Giżycko na mapie

Dowiedz się więcej:
Centrum Promocji i Informacji Turystycznej
Generała Józefa Zajączka 2, Giżycko
Telefon: 87 428 52 65